Lisette de Groot

Ik ben persoonlijk hoogleraar ‘Nutrition and Ageing’ bij Wageningen University & Research. Mijn expertise ligt vooral op het vlak van voeding, fysiologie en epidemiologie. Inmiddels heb ik meer dan 25 jaar ervaring met interventie- en epidemiologische studies bij ouderen. Mijn onderzoek zet in op het ontwikkelen van voedingsstrategieën die de voedingsstatus van ouderen verbeteren. Daarmee hopen we leeftijd gerelateerde ziekteprocessen (zoals cognitieve achteruitgang, sarcopenie, osteoporose) te remmen of terug te draaien.

“In mijn onderzoek zetten we voeding in voor behoud van functionele status én kwaliteit van leven bij ouderen.” 

Binnen Wageningen University & Research ben ik voorzitter van de Examencommissie Technologie en Voeding en examinator van twee vakken: ‘Interventies voor Gezond Ouder Worden’ en ‘Introductie in Voeding en Gezondheid’. Daarnaast geef ik ook colleges binnen een aantal andere vakken. In mijn vrije tijd zing, sport en lees ik graag.  

Lisette  de Groot

Hoogleraar Nutrition and Ageing, Wageningen University & Research

#darmkankermaand | Gezonde voeding kan in 50% van de gevallen darmkanker voorkomen. Daarom zijn we erg blij dat… https://t.co/b7AM8yTwuH
Wil je meer weten over ons onderzoek naar voeding bij ouderen en de toepassing ervan? 👉https://t.co/ObLVrGxVjy
#kennisdelen, #ouderen | De juiste voeding kan het verschil maken voor ouderen, die vaak chronische ziekten hebben.… https://t.co/bh6dxbvULs

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief!

Elke 6-8 weken verschijnt onze digitale nieuwsbrief.

Bekijk hier de laatste nieuwsbrief

Uw persoonsgegevens worden conform onze Privacy- en Cookieverklaring verwerkt. Uitschrijven kan onderaan iedere nieuwsbrief die u van ons ontvangt.